Pāriet uz galveno saturu

Konkurss mums un jums

 


Aicinām no šī gada 6. marta līdz 2. aprīlim Latvijas bibliotēku lasītājus un bibliotekārus piedalīties izzinoši izglītojošā konkursā “Lasi, meklē un ceļo!” un meklēt atbildes e-resursos, kuri pieejami vienotajā bibliotēku tīklā, - 3td e-GRĀMATU bibliotēkā 3td.lv, digitālo zinību resursā letonika.lv un Lursoft laikrakstu lasītavā news.lv. Pasākumu rīko Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar 3td bibliotēkā iesaistītajām izdevniecībām – “Zvaigzne ABC”, “Latvijas Mediji” un “Jumava” – un IT uzņēmumiem “Tilde” un “Lursoft IT”. Konkursu atbalsta ceļojumu aģentūra “IMPRO”.

Konkursā “Lasi, meklē un ceļo!” var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, vienīgais nosacījums – ir jābūt reģistrētam pašvaldību publiskās bibliotēkas lietotājam. Meklējot atbildes uz jautājumiem bibliotēku lasītāji un bibliotekāri startēs atsevišķā konkurencē – sacensība notiks paralēli Lasītāju līgā un Bibliotekāru līgā. Konkurss noritēs 4 kārtās, katru pirmdienu tiks atklāta jauna jautājumu kārta Kultūras informācijas sistēmu centra Facebook profilā. Lielāko daļu atbilžu varēs sameklēt, izmantojot bibliotēku lietotāja attālināto pieeju, tomēr resursā news.lv atbildes būs atrodamas tikai bibliotēku datoros.

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

  Es brīnos par sauli Latvijā, Cik gan tā spoža un jauka — Kā mirdz tā zirnekļa pinumā Uz rudenī nokopta lauka! Es brīnos par mākoņiem Latvijā, Cik skaisti tie pāri mums liecas Un ietīt blāzmainā mirdzumā Gan mājas, gan pakalnus tiecas! Es brīnos par debesīm Latvijā, Cik dzidri tās staro un silti Un ietver tik dīvainā atspulgā Ir dzimtenes pelēko smilti! Par vēju pat brīnos es Latvijā, Cik kokus tas noliekt spēj mīksti! — Un, ja tu to redzi un izjūti tā, Vai zemi šo nemīlēt drīksti? (Antons Bārda) Lai sirsnīgi svētki mums visiem!

Rundāliešu kalendārs

 Decembris ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas piepildīts gaišām domām un labiem darbiem. Bibliotēka ir domājusi par to, lai uzdāvinātu jums ko īpašu.  Tas ir Rundāles novadnieku digitālais kalendārs , kurā apkopoti tie, kas dzimuši te, kas ienākuši, bet labus darbus darījuši un, aizejot pasaulē nesuši mūsu puses vārdu tālumā.  Kalendāru skatieties te:  https://ej.uz/RUNDALIESI_2022 Kalendārs pieejams internetā! Kalendārā apkopoti 85 novadnieki! Kalendārā minētās personas ir dzimušas Rundālē un Svitenē! Kalendārs papildināts ar rundālietes Ļenas Brazjules tvertajiem dabasskatiem! Kalendārs ir papildināms un labojams! Kalendāru ir ērti lietot!  Kalendārs ir tapis bibliotekāru apmācību projekta BIBLIO Specializācijas kursā DIGY. Kalendāru palīdzēja izveidot Bauskas Centrālās bibliotēkas bibliogrāfe - projekta mentore Madara Maslova-Konrāde. Lietojiet, vērtējiet, iesakiet!

Bibliotekārs lasa un iesaka

 Bibliotekāri vienmēr lasa grāmatas, lai zinātu, ko ieteikt saviem lasītājiem. Ievēroju, ka daži mani lasītāji ietekmējas no manis izlasītā un meklē grāmatu tuvākajā apmeklējuma reizē. Tāpēc nolēmu ielikt kaut ko no tā, kas paticis. Sekojiet saitei, kas jūs aizvedīs uz mazu aprakstu. Vairāk varat atrast FB ar mirkļabirku #aelitalasa Dace Zvirbule "Mans Jēkaba ceļš"  Signe Lūsiņa "Senā torņa noslēpums" Diāna Seterfīlda "Reiz uz upes" K.L. Safons "Rēgu labirints" un K.Rendela "Vilku meitene" Ērlings Kage "Soli pa solim"   Andris Kalnozols "Kalendārs mani sauc" Lūisa Dilana "Debesis tepat līdzās"