Pāriet uz galveno saturu

Stāsti kā tilti

Stāstnieki uz Līgatni aiznesa vēsti par to, ka stāstīt vajag, ka tas ir interesanti un ikdienu izdaiļo. Pilsrundāles bibliotēka ir stāstu bibliotēka un A. Ramane stāstniece, kura arī nes stāstniecības ideju pa Latviju.
IV Vidzemes stāstnieku festivāls notika no 5. - 6.10. Līgatnē un tās apkārtnē. Šī gada festivāla tēma bija "Tilti".



Vienu tiltu pārgāju kopā ar Līgatnes vidusskolas vecāko klašu audzēkņiem. Saruna sākās ar manas profesijas izvēli, bet turpinājās, izmantojot Stāstu kārtis, kuras lieliski palīdzēja atraisīties katram.




Izstāstīju pasaku par Noburtajiem kraukļiem, stāstu par Lieliem sapņiem, Glāzi piena un Jorenu, kurš nesmējās. 


Otru tiltu pārgāju kopā ar stāstniecības aizsācēju Latvijā Gunti Pakalnu, tiekoties ar Augšlīgatnes senioriem. Divatā ir vieglāk, jo var spēlēties ar stāstu izvēli un klausītājiem piedāvājām ļoti dažādus: anekdotes un joku stāstus, pasakas un līdzību stāstus.

Līgatnes bunkurā atcerējāmies padomju laika stāstus par civilo aizsardzību.

Katram bija ko pastāstīt, bet atrašanās tādā vietā bija nepatīkama. Cerēsim, ka gidiem būs viela savu stāstu papildināšanai.
Festivāls noslēdzās ar ekskursiju pa Līgatni: Līgatnes apkārtne, pārceltuve pār Gauju, papīrfabrika ar baiso pamestību un Amatu māju. 
Paldies līgatniešiem par uzņemšanu!


Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Rakstnieki Rundālē 4

 Pilsrundāles bibliotēka atsāk projektu Rakstnieki Rundālē. Projekta ietvaros dažādas klašu grupas tikās ar iemīļotiem un populāriem rakstniekiem, dzejniekiem, kas bērnus ļoti iepriecināja. Bibliotēka 3 gadus piedalījās VKKF projektu konkursā, gūstot finansiālu atbalstu autoru dalībai. Bija vairāku gadu pārtraukums, lai ar jaunu sparu veicinātu Restartu lasīšanai. Pirmā tikšanās 2024. gadā notiks 18. septembrī ar rakstnieci Ievu Samausku. Uz tikšanos aicināti 3. - 4. klašu grupas izglītojamie. Tikšanās notiks Rundāles MFC Kultūras zālē.

Pirmssvētku laikā

Pilsrundāles bibliotēka aicinu uz dzejiski muzikālu gada nogales pasākumu "Sadzirdēt savu sirdi sirdspukstā" 20. decembrī 15:00.  Būs dzeja pašas autores Ziedītes izpildījumā un saksofonista Raimonda izpildītas melodijas. Pasākums ir bez maksas. Laipni aicināti!

Itālijas vietā Islande

 Pilsrundāles bibliotēkā visu novembra mēnesi varēs apskatīt Andas Saltupes ceļojošo fotoizstādi "Itālijas vietā Islande" . Izstāde tapusi nejauši, jo kā raksta pati Anda, pandēmijas laikā nācās mainīt ceļošanas virzienu.  Lasiet paši:  " Savu dzimšanas dienu Anda Saltupe bija nolēmusi sagaidīt un pavadīt Itālijā. Šis laiks sakrita ar brīdi, kad pasaulē strauji izplatījās jaunais koronavīruss, tāpēc ceļošana uz atsevišķām vietām netika rekomendēta. Tēta mudināta Anda ar ceļabiedru pārcilāja plānus un kardināli mainīja galamērķi. Nu viņi devās uz dabasskatu mednieku paradīzi - Islandi. " Ļoti interesanta ir ceļojuma dienasgrāmata un to varat izlasīt te . Foto izstāde apskatāma no 4. līdz 30. novembrim bibliotēkas darbalaikā. Tā ir Bauskas Centrālās bibliotēkas ceļojošā izstāde un Pilsrundāles bibliotēkā jau 57. izstāde ciklā "Pa draugam".