Pāriet uz galveno saturu

Dzimtās valodas diena

Lai pievērstu uzmanību valodu un kultūru daudzveidībai, aktualizētu dzimto valodu kā vērtību un
vairotu cieņu pret to, kā arī apziņu, ka tā ir pamats dziļas un daudzpusīgas personības attīstībai,
UNESCO ik gadu 21. februārī atzīmē Dzimtās valodas dienu.
Šogad UNESCO LNK aicina Dzimtās valodas dienu veltīt saziņai ar cilvēkiem, kuri atrodas ārpus
Latvijas, lai kopīgi sarunās izceltu dzimto Latvijas valsts valodu kā vērtību un unikālo saikni, kas vieno
un mudina atgriezties. Kad esam svešumā, dzimtā valoda reizēm ir vienīgais tilts, kas ved pie tuvajiem
– ģimenes, radiem, draugiem – un vienmēr domās aizved mājās.

Sabīne Brezina(pašā centrā)

21.februāra vakarā ap 17:00 aicinu bērnus uz pasākumu "Satiec Sabīni!!" Mēs ar Skype palīdzību sazināsimies ar Sabīni Anglijā. Viņa mums pastāstīs par savu ikdienu un jaunajiem draugiem.

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Rakstnieki Rundālē 4

 Pilsrundāles bibliotēka atsāk projektu Rakstnieki Rundālē. Projekta ietvaros dažādas klašu grupas tikās ar iemīļotiem un populāriem rakstniekiem, dzejniekiem, kas bērnus ļoti iepriecināja. Bibliotēka 3 gadus piedalījās VKKF projektu konkursā, gūstot finansiālu atbalstu autoru dalībai. Bija vairāku gadu pārtraukums, lai ar jaunu sparu veicinātu Restartu lasīšanai. Pirmā tikšanās 2024. gadā notiks 18. septembrī ar rakstnieci Ievu Samausku. Uz tikšanos aicināti 3. - 4. klašu grupas izglītojamie. Tikšanās notiks Rundāles MFC Kultūras zālē.

Pirmssvētku laikā

Pilsrundāles bibliotēka aicinu uz dzejiski muzikālu gada nogales pasākumu "Sadzirdēt savu sirdi sirdspukstā" 20. decembrī 15:00.  Būs dzeja pašas autores Ziedītes izpildījumā un saksofonista Raimonda izpildītas melodijas. Pasākums ir bez maksas. Laipni aicināti!

Itālijas vietā Islande

 Pilsrundāles bibliotēkā visu novembra mēnesi varēs apskatīt Andas Saltupes ceļojošo fotoizstādi "Itālijas vietā Islande" . Izstāde tapusi nejauši, jo kā raksta pati Anda, pandēmijas laikā nācās mainīt ceļošanas virzienu.  Lasiet paši:  " Savu dzimšanas dienu Anda Saltupe bija nolēmusi sagaidīt un pavadīt Itālijā. Šis laiks sakrita ar brīdi, kad pasaulē strauji izplatījās jaunais koronavīruss, tāpēc ceļošana uz atsevišķām vietām netika rekomendēta. Tēta mudināta Anda ar ceļabiedru pārcilāja plānus un kardināli mainīja galamērķi. Nu viņi devās uz dabasskatu mednieku paradīzi - Islandi. " Ļoti interesanta ir ceļojuma dienasgrāmata un to varat izlasīt te . Foto izstāde apskatāma no 4. līdz 30. novembrim bibliotēkas darbalaikā. Tā ir Bauskas Centrālās bibliotēkas ceļojošā izstāde un Pilsrundāles bibliotēkā jau 57. izstāde ciklā "Pa draugam".