Pāriet uz galveno saturu

Bibliotēka piedāvā izstādes

 Aprīļa mēnesī bibliotēka piedāvā vairākas izstādes.



Katru jaunu mēnesi sākam ar izstādi "Mēneša jubilāri" un aprīlī atzīmējam 14 personību lielākas un mazākas jubilejas. Tās ir gan aktieri un režisori, mūziķi un politiķi, gan rakstnieki, kuru grāmatas ir pieejamas Pilsrundāles bibliotēkā. Pārsteidza, ka nav grāmatas par Artūru Dimiteru.



Šomēnes atzīmējam mūsu novadnieka Fridriha Vesmaņa 150. dzimšanas dienu, kas Rundāles pagastā tiks īpaši atzīmēta ar piemiņas pasākumu un koncertu pie dzimtajām mājām "Kraukļi". Bibliotēkā ir izlikti pieejamie materiāli par Vesmaņu dzimtu, mājām un, protams, vērtīgā grāmata "Klausieties pagātnes soļos". Blakus tai stāv makets - Vesmaņu pāris. Novērtē, cik daudz var paveikt viens cilvēks - diplomāts, ministrs, jurists, politiķis, kas dzimis mūsu pagastā.


Lieldienas nāk katru gadu un katru gadu lasītāju atnestie pūpolzari noder izstādes papildināšanai. Grāmatas gan bērniem, gan pieaugušajiem stāstīs par olu veidiem, svētku svinēšanu un garīgo aspektu. Kādas ir Tavas Lieldienas? Vai pēc grāmatām skaties?



Tuvāk bērnu grāmatu zonai ir siena, kuru objektīvu apstākļu dēļ vairs nevar aizklāt ar plauktiem, kas ir ļoti labi, jo tagad to var dekorēt. Sirsniņu virtenes paslēpušās aiz olu krāsainības, puķu daudzveidības un zaķu draiskulībām.


Marta zaļo grāmatu izstādi papildina dzeltenās un tagad ir kā narcišu dobē. Zaļais lieliski sader ar dzelteno krāsas ziņā. Vai saturiski saderēs? Pamēģini saprast.




Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

Rakstnieki Rundālē 4

 Pilsrundāles bibliotēka atsāk projektu Rakstnieki Rundālē. Projekta ietvaros dažādas klašu grupas tikās ar iemīļotiem un populāriem rakstniekiem, dzejniekiem, kas bērnus ļoti iepriecināja. Bibliotēka 3 gadus piedalījās VKKF projektu konkursā, gūstot finansiālu atbalstu autoru dalībai. Bija vairāku gadu pārtraukums, lai ar jaunu sparu veicinātu Restartu lasīšanai. Pirmā tikšanās 2024. gadā notiks 18. septembrī ar rakstnieci Ievu Samausku. Uz tikšanos aicināti 3. - 4. klašu grupas izglītojamie. Tikšanās notiks Rundāles MFC Kultūras zālē.

Pirmssvētku laikā

Pilsrundāles bibliotēka aicinu uz dzejiski muzikālu gada nogales pasākumu "Sadzirdēt savu sirdi sirdspukstā" 20. decembrī 15:00.  Būs dzeja pašas autores Ziedītes izpildījumā un saksofonista Raimonda izpildītas melodijas. Pasākums ir bez maksas. Laipni aicināti!

Mazā pūčulēna skola 2

  Pilsrundāles bibliotēka piedalās lasīšanas veicināšanas programmā "Grāmatu starts" un meklē dalībniekus Mazā pūčulēna skolai 2. 👐Aicinām ģimenes, kurās aug 3 līdz 4 gadus veci bērni, pieteikties nodarbību ciklam „MAZĀ PŪČULĒNA SKOLA” personīgi, zvanot vai rakstot uz WhatsApp 29872017.  Jāpiesakās līdz 17. jūnijam!!  Pēc pieteikšanās izveidosim WhatsApp grupu, lai varam vienoties par dienu un laiku. 💩Skoliņas laikā, no 1. jūlija līdz 19. jūlijam , ir paredzētas 4 nodarbības , kuru laikā bērni iepazīs bibliotēku, grāmatu pasauli, kā arī varēs darboties izzinošās un attīstošās nodarbībās. Skoliņas beigās būs izlaidums ar vienreizējām dāvanām no atbalstītājiem. 💖Programmas īstenotāji ir Latvijas Nacionālās bibliotēkās Bērnu literatūras centrs. Lasīšanas veicināšanas programma “Grāmatu starts” Latvijas bibliotēkās notiek ar LNB Atbalsta biedrības ziedotāju, pašvaldību, Ziedot.lv un LR Kultūras ministrijas atbalstu. Programmas veiksmīgai norisei Pilsrundāles bibliotēkai fi...