11 februāris 2019

Novadnieka izstāde

Bibliotēkā  apskatāma ceļojošā izstāde par mūsu novadnieka Fridriha Vesmaņa dzīves gaitām.  Ekspozīcijā uz informatīvām planšetēm atspoguļoti nozīmīgākie posmi F.Vesmaņa kā valstsvīra un diplomāta dzīvē. Dzimis 1875. gada 15. aprīlī Rundāles pagasta lauksaimnieku ģimenē, F.Vesmanis bija zinošs jurists, advokāts, senators, publicists un preses izdevumu redaktors. 1920. gadā F.Vesmanis bija Jelgavas pilsētas galva. Septiņus gadus, no 1925. līdz 1932. gadam, viņš bija ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs Lielbritānijā, vēsta ekspozīcija. «Es biju šurpu sūtīts kā Latvijas valdības acs, man vajadzēja vērot Lielbritānijas dzīvi visās viņas nozarēs, informēt par lietu gaitu Latvijas valdību,» tā F.Vesmanis raksturojis sūtņa galveno uzdevumu.


Izstādi sagatavoja Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Dokumentācijas un pārvaldības departaments un Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas valsts vēstures arhīvs. Ekspozīcijā izmantoti dokumenti no Latvijas valsts vēstures arhīva, Latvijas Valsts arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Ārlietu ministrijas arhīva, kā arī no Anša Bazona, Kristīnes Klaumanes un Jura Markausa personiskajiem arhīviem.
/No Jelgavas ziņotājs/
Laipni lūgti iepazīties ar cilvēku, kura saknes ir mūsu novadā, par ko varat pārliecināties arī grāmatā "Klausieties pagātnes soļos". 
Izstāde būs apskatāma no 11.februāra līdz 11.martam.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru